Бразилски пилот от Ф2 се присъедини към Макларън

Камара ще заеме мястото на Ландо Норис

07 Ноември 2018

Бразилецът Серджо Сете Камара ще се присъедини към Макларън като тест пилот за сезон 2019. В момента 20-годишният пилот се състезава във Формула 2. "Моята мечта е един ден да стана пилот на Формула 1 и искам да благодаря на Макларън за невероятната възможност. Надявам се да се интегрирам лесно в отбора и да работя близо до пилотите, да слушам, да уча и да се усъвършенствам като състезател", сподели Камара.

Бразилецът ще заеме мястото на Ландо Норис, който догодина ще стартира за Макларън заедно с Карлос Сайнц-младши, след като отборът заложи на изцяло нова състезателна двойка.

Камара ще кара в симулатора на тима от Уокинг и ще комуникира основно с инженерите на Макларън. В момента той заема шестата позиция в генералното класиране на Формула 2 кръг преди финала на сезона в Абу Даби. В шампионата той има само една победа от Гран При на Белгия през 2017-а.

През сезон 2016 бразилецът тества за Торо Росо на "Силвърстоун".